30 kilogramów – Budowlana Lista Przebojów. #9

Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, ekhm ekhm… Niniejszym otwieram weekend!
Tak, wiem, sorry, że tak późno, a przecież wszyscy czekali. Ale czasem trzeba wyczekać, tak dla efektu.
Zatem po trzech zaliczeniach, miliardach godzin na uczelni, pomocy w wyprowadzce i wspaniałej przejażdżce pomarańczowym busikiem – oto jestem, z piwem w ręce i piosenką do Listy!

Inspiracja może przyjść z różnych stron. Nigdy nie wiadomo, z której tym razem. Dziś jedna wzięła mnie z zaskoczenia i napisała wiadomość. Serce się raduje na myśl, że ktoś podłapał bakcyla i szuka betonu w piosenkach. Gratuluję i współczuję jednocześnie, bo wychodzi na to, że jej też budownictwo wypaczyło postrzeganie świata. To nieodwracalne. Ale spokojnie, tkwimy w tym razem.

Zatem najwyższy czas, aby zignorować burzę rozświetlającą nam wieczór fajerwerkami, deszcz szumiący subtelnie obijając się o okno i rozdzierające niebo grzmoty. Pal licho, zamknijmy okna i posłuchajmy czegoś z przesłaniem! Czegoś niosącego nam wszystkim naukę. A punk prawdę Ci powie.

Dzisiejsza piosenka to taka bajka z morałem. Taki protest song, tylko bardziej przestroga song. Bo niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Zwłaszcza na budowie. Wiem, bo przygotowywałam na ten temat statystyki i różne fajne wykresy. Można upaść, potknąć się, uderzyć się w stopę, zlecieć z rusztowania, zrzucić na kogoś coś ciężkiego z góry, być osobą, na którą ktoś zrzucił coś ciężkiego z góry, obciąć sobie palce tudzież inne części, oberwać latającym młotkiem. A jak to nie pomoże, to zawsze można zadławić się drugim śniadaniem. Ale najgorsze… Coś, czego nikt z nas nie życzyłby nawet największemu wrogowi…

…to wpaść do betoniarki.


~Ef

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s