30 kilogramów – Budowlana Lista Przebojów. #6

Dla takich jak ja Internet powinien być zabroniony, ogrodzony i zabezpieczony                        32-cyfrowym hasłem, po przejściu którego należałoby odcisnąć swą łapkę na jakimś biometrycznym cudzie, po to tylko, by pokazał się komunikat:

„Dla psychicznego zdrowia Twego Internet zamknion przed Tobą po wsze czasy będzie ”

Niestety. Nikt nie był na tyle miły, by przed seansem literaków schować przede mną wszystkie strony, gdzie można wyrazić opinię. A co gorsze:  gdzie można przeczytać opinię innych i gdzie można dowiedzieć się, że wszystko co złe, podłe i ani trochę dobre wiąże się niepodzielnie z istotą bycia Polakiem.

  • A nie, przepraszam. Polaczkiem – cebulaczkiem.
  • Zawistnym Polaczkiem – cebulaczkiem.
  • Typowo polskim zawistnym Polaczkiem cebulaczkiem.
  • Typowo polskim zawistnym Polaczkiem cebulaczkiem, a do tego może jeszcze katolem.

Brr! Jaka zaściankowa, zawistna, nietolerancyjna, zacofana ta Cebulandia!
Brr! Aż się wzdragam na myśl jak podle muszą czuć się autorzy tych zacnych opinii, że póki co głoszą je po polsku, bo akurat takim językiem władają. Istnieje też pewne prawdopodobieństwo, że mieszkają w Radomiu albo w Brzoskiwini.

peach-tree-421710_1280
Chyba właśnie przemówiła przeze mnie ta typowo polska zawiść, bo przecież na pewno zazdroszczę tym ludziom umiejętności posługiwania się klawiaturą.
Jednak kiedy już minie smutek związany z tym, że jest tyle ludzi, którzy innych ludzi nie lubią, ale coś lubią, bo lubią obrażać, to myślę sobie jak fajnie jest być Polakiem.

Pytacie dlaczego? Odpowiedzi jest milion, ale z tego najbardziej rzeczowego, praktycznego punktu widzenia istnieje jeden aspekt, który na tego bloga nadaje się znakomicie.

„Wszyscy tak pragniemy szczęścia…”  jak śpiewała swego czasu Kasia Kowalska. Szczęście to temat rzeka, bo jeśli nie stale to każdy bywa choćby na sekundę szczęśliwy. Kiedy w Biedronce są promocje na ciastka, kiedy przynoszą Ci zamówionego kebaba, kiedy znajdziesz  na ulicy piątaka, od stu lat poszukiwany dokument albo miłość swojego życia. Ewentualnie zaliczasz żelbet, ale doświadczenia w tej dziedzinie nie mam.
Jedno jest pewne. Wtedy możesz wszystko oprócz odklejenia uśmiechu ze swojej twarzy, jesteś panem świata (albo chociaż swojego życia), fruwasz, latasz pod sufitem!
(Niektórym zdarza się mieć też niepoukładane pod sufitem, ale ja się w Wasze porządki nie wtrącam.)

Tak. Polacy to rzeczowy naród. Latamy pod sufitami, a ściślej rzecz ujmując pod stropami. Może pod takim wiecie, z belek prefabrykowanych typu Teriva I albo Ackermana? (Chociaż hipsterska bohema pewnie sięga jeszcze po zasypywane gruzem stropy Kleina, dla każdego coś dobrego.)

A wiecie dlaczego tak? Bo jesteśmy praktyczni. Dobrze wiemy, że dach nad głową to świetna sprawa. Na czuprynę nie kapie, śnieg do garnków nie wpada, a czerwona dachówka wygląda stylowo (na wp pisali, że wraca do łask).
Nawet Edward Stachura pisał, że dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem Nieba. Co prawda, on własnoręcznie uznał, że się jednak nie mieści, ale to nie czas na takie rozprawy, gdy więźba nas wzywa.
lego-568038_1280
Jak ktoś z Was jak grzeczne dziecko budował z klocków to ma świadomość, że nie łatwo taki dach stworzyć, prawda? Te wszystkie kalenice, połacie i okapy… A do tego trzeba jeszcze wybrać typ konstrukcji:

Nawet genderyści odnajdą się w dachowym temacie,  bo odwieczny spór  między zwolennikami murłaty oraz ich oponentami twierdzącymi, że murłat jest chłopcem sam się nie rozwiąże. Chociaż należy pamiętać, że kto mieczem wojuje – temu belki na łeb spadną.

miecz

Nie dajcie się zatem zwieźć fałszywej amerykańskiej propagandzie, że jeśli jesteście szczęśliwi macie się czuć „like a room without a roof”, bo pomimo tego, że „Sky is the limit”, to uwierzcie mi, że domy są znacznie szczęśliwsze z dachem. Zwłaszcza tym dobrze zaprojektowanym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s