Mój pierwszy tekst lifestylowy czyli o modzie na Bonjoseksualizm

Język polski podobno nie należy do najłatwiejszych. Przyznam się otwarcie, iż w ciągu 21 lat mojego życia nie opanowałam go w stopniu zadowalająco – zadowalającym. Jako namiętnej pasjonatce gry w literaki nieraz przychodziło mi zatracić się w zachwycie nad ęsi czy też innym ooidem.
Nie muszę od razu przyznawać, że w stan istnej euforii wprowadził mnie:

glee

Jednakże… Są słowa zupełnie nowe, które w mych żyłach drążą wąziutkie kanaliki, (a potem nawet w naczyniach włosowatych. To naprawdę wąziutkie kanaliki.) przez które do wszystkich komórek ciała wtłaczają jedno krótkie bardzo polskie: NIE!

Nie rozumiem nazywania facetów z brodą i dłońmi prosto od najlepszej manikiurzystki w Warszawie bądź innym Londynie słowem, które ma kojarzyć się z drwalami. Nie ogarniam też swym wątłym umysłem czemu ktoś miałby być geekseksualny. Dlaczego musimy nazywać coś, a tym samym tworzyć i kreować zjawiska nieistniejące? Czemu z nagłówków krzyczą do mnie zupełnie nowe „mody”. Na lumberseksualnych, jedzenie bezglutenowe i nienawiść do emu.
Póki co udało mi się spotkać jednego lumberseksualnego, żadnego geek – coś tam, a w zamierzchłej przeszłości z 13 hipsterow.

Podejrzewam, że parę lat temu najpierw ktoś stworzył karnisz, a potem pomyślał „ hm… to wygląda jak karnisz, smakuje jak karnisz i pachnie jak karnisz”. Niech to będzie karnisz. Myślę też, że nawet przed tym całkiem ogarniętym gościem od karnisza na świecie istniał jeszcze bardziej ogarnięty Chińczyk, który najpierw skonstruował recepturę tworzenia porcelany, a potem mógł z dumą przyznać: Oto porcelana!

Jednak jeśli już musimy wymyślać nazwy co raz to nowych stanów jakości mężczyzn to chciałabym zaproponować modę na Bonjoseksualizm. By żyło się lepiej.
Mi.Jon


~winnie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s